Korygowanie kształtu zęba – Estetyczny uśmiech

Dobry wygląd uśmiechu to niezwykle istotna kwestia dla sporego grona osób, które trafiają do gabinetu dentystycznego. Z reguły estetyczna poprawa kształtu zębów polega na ukrywaniu niewielkich ukruszeń, pęknięć, zakrzywień oraz brzydkiego koloru. Tym sposobem dentysta może wymodelować kształt poszczególnych zębów. Działania przeprowadzane przez dentystów nadające piękno uśmiechu nie oddziałują na strukturę zębów zbyt mocno, a obok tego nie wywołują żadnego dyskomfortu albo bólu. Poprawa kształtu zębów u stomatologa wymaga, aby zęby były zdrowe.

Pierwszym sposobem wśród zabiegów stomatologii estetycznej na zmianę kształtu zębów jest np. bonding. Sposób ten polega na pokryciu drobnych niedoskonałości i ukruszeń odrobiną kompozytu. W ten sposób kształt zęba bez problemu można dopasować do preferencji pacjenta, ponieważ na początku kompozyt jest w pełni plastyczny. Dentysta bez trudu również dopasowuje jego odcień. Na koniec twardy kompozyt wystarczy wygładzić i wypolerować.

Kolejnym sposobem jest użycie licówek zębowych. Te niewielkie nakładki umieszczane na wierzchu zębów są wyjątkowo estetyczne. Najlepiej zainteresują pacjentów, jacy pragną naprawić wygląd niejednakowych lub uszkodzonych zębów. Licówki szybko maskują niedoskonałości oraz nieestetyczne przebarwienia. Znaczącą zaletą jest też to, że da się nimi naprawić niewielkie niedoskonałości, np. przerwy między zębami. Licówki dentystyczne mogą być wykonane z porcelany lub z kompozytu.