Zabieg wszczepienia implantów w jeden dzień w gabinecie dentystycznym

Wszczepianie implantów stomatolog może wykonać 2 metodami. Szczególnie znany zabieg wszczepiania dwufazowych implantów dzielony jest na 2 etapy. W pierwszym aplikowany jest implant zębowy, w następnym etapie dentysta aplikuje protezę po całkowitym przyjęciu się implantu. Nowoczesne metody sprawiły, że dostępny jest sposób umieszczenia implantów stomatologicznych w jeden dzień, czyli implantów jednofazowych.

Implanty podczas jednej wizyty charakteryzują się tym, że w czasie jednej wizyty pacjent uzyskuje tak samo implant, jak i całą odbudowę zęba. Jak wiadomo proces poprzedzają kompleksowe badania diagnostyczne, żeby pacjent poznał znaczenie wszystkich działań przeprowadzanych przez stomatologa, ale sama odbudowa przeprowadza się w czasie jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Głównym warunkiem do wszczepienia implantów w jeden dzień jest idealny stan zdrowia jamy ustnej i samej kości szczęki lub żuchwy w miejscu wszczepu.

Bez względu na sposób implant musi się zespoić z kością, ale przy zabiegu implantów jednofazowych pełen zabieg przebiega pod nadbudową protetyczną, a pacjent może bez przeszkód z niej korzystać. Biorąc pod uwagę ilości luk oraz wybranego protetycznego uzupełnienia – korony, mostu albo całej protezy na implantach – podczas integracji implantu z kością pacjent korzysta z uzupełnienia protetycznego tymczasowego. Po całkowitym połączeniu się implantu z kością dentysta zamienia tymczasową protezę na uzupełnienie właściwe. Nie zmienia to jednak tego, że proteza tymczasowa świetnie spełnia swoje zadanie oraz umożliwia osiągnięcie wspaniałego uśmiechu w ciągu jednej wizyty.