Co robić, by dobrze przygotować się do usunięcia zęba?

Usuwanie zęba przeważnie wskazuje się w najtrudniejszych przypadkach, jeżeli wyleczenie zniszczonego zęba jest niewykonalne. Chirurg stomatolog wyrywa także zęby jako etap na przykład w czasie leczenia implantologicznego lub ortodontycznego, gdy usytuowanie zębów wymaga zwiększenia powierzchni w szczęce. Obecnie wykorzystywane znieczulenia w klinikach dentystycznych powodują, że ekstrakcja zęba jest bezbolesne, jednak trzeba mieć na uwadze to, że po wyjściu od stomatologa mogą zdarzyć się pewne dolegliwości. Z tego powodu warto przygotować się do wyrwania zęba.

Chociaż zabieg usunięcia zęba nie należy do najtrudniejszych, stomatolog zawsze poleca rozwagę. Po zabiegu czasami dolega gorsze samopoczucie, z tego powodu warto wybrać właściwy czas wizyty oraz w razie potrzeby poprosić o pomoc kogoś bliskiego. Przed i po zabiegu przez kilka dni lepiej nie palić papierosów oraz nie przyjmować alkoholu. Po usunięciu zęba nie wolno jeść ani pić przynajmniej przez dwie lub trzy godziny, dlatego  lepiej zjeść odżywczy posiłek przed wizytą na fotelu u stomatologa. Świetnym pomysłem jest przygotowanie wskazanych przez stomatologa leków, płukanek oraz antybiotyków. To one wspierają proces gojenia się rany oraz powrotu do sił, dlatego warto mieć je przygotowane. Na wizytę na fotelu u stomatologa należy przyjść z bardzo dokładnie wyczyszczonymi zębami.

Poprzez przygotowanie zabieg wyrwania zęba odbędzie się szybko i sprawnie. Pacjent poczuje się swobodnie. Dentysta dopilnuje, aby wyrwanie zęba było absolutnie bezpieczne.