Odbudowa zębów na implantach stomatologicznych

W tych czasach implanty gwarantują wiele możliwości przywrócenia piękna uśmiechu. Czasami bywa tak, że pacjent wymaga wymiany dużej ilości zębów, a nawet pełnego łuku. Implanty bardzo dobrze zastępują pojedyncze zęby, ale tak samo mogą być wszczepione w zamian za dużą ilość zębów. W stomatologii jest również dodatkowy sposób wypełnienia wielu brakujących zębów. Mało inwazyjny, a daje taki sam efekt .

Do odbudowy pełnego łuku stomatolodzy proponują nowoczesne osadzenie uzupełnienia stałego na tylko 4 implantach. Dzięki temu stomatolog minimalizuje ilość implantów, jakie będą formą filarów dla uzupełnienia protetycznego. Taka ilość zupełnie wystarcza, a efekt jest wygodny i trwały w korzystaniu. Ta metoda znajdzie zastosowanie u tych, co nie mogą lub nie chcą mieć np. zwykłych protez. Zdaniem dentystów to jeden z najtrwalszych sposobów protetycznych, na stałe obudowujących cały łuk zębowy.

Użycie małej ilości implantów sprawia, że leczenie jest znacznie mniej inwazyjne. Na ostateczne wyleczenie się implantów zębów oraz zespojenie ich z tkankami potrzeba czasu, jednak nie ma co przekonywać, że trwały efekt na na lata jest warty zaangażowania w leczenie. W czasie wizyt w gabinecie stomatolog szczegółowo przedstawia kroki leczenia oraz pilnuje, żeby proces przebiegał właściwie. Po ukończeniu leczenia pacjent odzyskuje piękny uśmiech, wygodę żucia o zdrowie i zdolność poprawnej wymowy.