W jaki sposób dbać o czystość zębów

Wbrew pozorom nie każdy wie, jak właściwie dbać o zdrowie jamy ustnej. Niewiele osób pilnuje systematycznego mycia zębów. Aby zachować zdrowie i czystość zębów zaleca się szorowanie zębów przynajmniej dwukrotnie w ciągu dnia przez dwie lub trzy minuty. Choć najbardziej wskazane przez dentystów jest mycie zębów po wszystkich posiłkach. Dzięki regularnemu myciu o wiele łatwiej zapobiegać rozwojowi próchnicy zębów, zbieraniu się kamienia nazębnego albo powstawaniu nieprzyjemnych chorób przyzębia i dziąseł.

Czasami choroby jamy ustnej nie powstają z niezbyt częstej pielęgnacji, a ze zbyt małej wiedzy. Nie wszyscy wiedzą, jak właściwie szorować zęby szczoteczką oraz jak korzystać z nici dentystycznych. Bywa tak, że pacjenci regularnie szczotkują zęby, ale nie robią tego zbyt dokładnie. Z uwagi na to w  gabinetach stomatologicznych, dostępny jest instruktaż odpowiedniej higienizacji jamy ustnej. Przedstawia go wyspecjalizowana higienistka stomatologiczna przy okazji zabiegów oczyszczających i wzmacniających zęby.

Dzięki takiemu szkoleniu pacjenci nabywają umiejętności poprawnego szczotkowania oraz używania nici dentystycznych, a także ewentualne błędy, które zwykle popełniali w czasie codziennej higienizacji. Należy pamiętać, że wszystkie podejmowane kroki, mające na celu zachowanie zdrowia zębów, pozwalają cieszyć się niesamowitym uśmiechem przez dłuższy czas.