aparat na zęby dla dziecka

Aby stałe zęby były zdrowe oraz równe, trzeba mieć dziecko na oku praktycznie od samego początku formowania zębów. Zazwyczaj wady występują już w przypadku mlecznych zębów, a zaniedbanie przekształceń, może przełożyć się na wygląd stałych zębów. Z uwagi na to na wizyty u stomatologa należy zabrać dziecko już około 5 skończonych lat. Ortodonta zdiagnozuje wtedy stan zębów malucha, a w razie potrzeby rozpocznie leczenie.

Aparatem ortodontycznym skierowany oraz zwykle zalecanym dla dzieci w w wieku od 4 do 12 lat jest aparat na zęby ruchomy. Składa się on z pętli z drutu oraz akrylowej płytki, jakie w indywidualny sposób są dobierane do pacjenta. Z reguły korzysta się z nich do chwili, kiedy w jamie ustnej dziecka wyjdą wszystkie stałe zęby. Co więcej, leczenie ortodontyczne za pomocą takiego aparatu ortodontycznego przynosi stosunkowo szybkie oraz pewne rezultaty.

Wielką zaletą ruchomego aparatu ortodontycznego jest to, że w przypadku potrzeby można go samodzielnie zdjąć. Sprawdza się to choćby w czasie posiłków czy w celu dokładnej pielęgnacji jamy ustnej. Zazwyczaj dentyści zalecają noszenie ruchomego aparatu ortodontycznego na co najmniej kilkanaście godzin w ciągu dnia. Tylko tak jego działanie będzie skuteczne oraz da zamierzone wyniki. Pełen proces leczenia ortodontycznego toczy się pod okiem ortodonty, w czasie wizyt kontrolnych.