Co robić, by przestać bać się stomatologa?

Obawa przed stomatologiem jest całkiem znanym problemem wielu pacjentów, ze względu na to to nic wstydliwego. Na szczęście przy rozwiązaniach nowoczesnej stomatologii każdy zabieg wykonywany w gabinetach stomatologicznych robi się ze znieczuleniem. Jeśli ta wiedza to za mało, by zwalczyć obawę, mamy parę wskazówek jak sprawić, by przestać bać się dentysty.

W głównej mierze najlepiej skoncentrować się na wyborze właściwej kliniki. Sterylny gabinet dentystyczny, sterylne narzędzia oraz przyjazny zespół pomogą pokonać strach. Tak samo pomoże uczęszczanie do jednego gabinetu, dlatego że pozwoli przyzwyczaić się do dentystów. Wizytę warto ustalić, gdy ma się wolną przestrzeń, by nie przejmować się ograniczonym czasem oraz najlepiej na konkretną godzinę, bez potrzeby czekania. Najlepiej także powiedzieć stomatologowi o swoim strachu. Lekarze to też ludzie, z tego względu chętnie opowiedzą o całym toku leczenia, by uniknąć zaskoczenia oraz niezrozumienie. Leczenie u stomatologa jest dobre dla nas oraz naszego zdrowia, a do tego przywraca piękny uśmiech. Lepiej nie postrzegać wizyt kontrolnych jako przymusu, a raczej jako metoda dbania o siebie.

Na moment przed wejściem do gabinetu lepiej dyskutować o zabiegach stomatologicznych z innymi pacjentami, którzy, też boją się dentysty. Wymiana doświadczeń, szczególnie niezbyt przyjemnych, nie rozwiąże problemu, jak przestać bać się dentysty? W gabinecie dentystycznym są wyrozumiali ludzie, którzy na 100% zadbają o to, by wizyty były bezpieczne i bezbolesne.