Co robić gdy krwawią dziąsła?

Krew płynącą z dziąseł najlepiej dostrzec w ciągu mycia zębów. Przyczyn krwawienia dziąseł może istnieć wiele np. z reguły są to różne leki, przewlekły stres lub zła dieta. Przede wszystkim ten problem tworzy się z przyczyny mizernej higieny jamy ustnej i występowaniu jednej z najbardziej znanych chorób przyzębia i dziąseł czyli parodontozy. Zwykle błędne albo zbyt okazjonalne oczyszczanie zębów skutkuje odkładaniem się kamienia nazębnego i namnażaniem bakterii, co prowadzi do powstawania stanów zapalnych. W taki sposób osłabione zęby i dziąsła łatwiej ulegają działaniu szkodliwych okoliczności i powstawaniu paradontozy.

Krwawienie dziąseł to nie tylko nieprzyjemny widok podczas szczotkowania zębów. Problem przynosi też inne tak samo nieprzyjemne skutki. Z czasem osłabienie dziąseł może prowadzić do rozchwiania, a nawet wylatywania zębów. Na ten problem przede wszystkim powinny zwrócić uwagę również osoby palące papierosy, ponieważ substancje w nich zawarte także negatywnie wpływają na kondycję jamy ustnej i przeszkadzają w leczeniu.

Ze względu na te okoliczności, nie należy ignorować krwawienia dziąseł. Przede wszystkim należy skonsultować się z dentystą i jak najpilniej przyjść na wizytę w gabinecie dentystycznym. Dentysta z pewnością pomoże zwalczyć problem. W takim wypadku należy też zadbać o lepszą higienę jamy ustnej i zaopatrzyć się w dobrze dobraną szczoteczkę do zębów.