Co trzeba robić po wstawieniu implantów zębów

Jak postępować po zabiegu wszczepienia implantu zębów?  Implantacja to zabieg wymagający jeśli chodzi o pacjenta. Naprawa tkanek oraz przyjęcia przez organizm implantu wymaga czasu, co oznacza, że osoba przyjdzie na taki zabieg musi odpowiednio o siebie zadbać. Z reguły po wszczepieniu implantu pojawia się opuchlizna dziąseł, co powinno się niwelować okładami z lodu. Dobrze sprawdzają się w tym specjalne żelowe woreczki kupowane w aptece do zamrażania w lodówce.

Na początku należy również zrezygnować bardzo ciepłych pokarmów i wypróbować półpłynną dietę. Nie należy używać części jamy ustnej, gdzie umieszczono implant, by dziąsło mogło goić się bez przeszkód. Dentyści odradzają również dotykanie językiem albo operowanego miejsca, by uniknąć ryzyka zakażenia albo podrażnień. Należy także odłożyć alkohol oraz papierosy, ponieważ rozciągają czas leczenia się tkanek. Co więcej na czas  mniej więcej miesiąca nie wolno podejmować wysiłku fizycznego.

Niezwykle istotne w tym przypadku jest spełnianie zaleceń dentysty. Szczególnie co do używania środków przeciwbólowych i antybiotyków. Samodzielne zwiększanie dawek bez zgody lekarza może stać się niebezpieczne dla zdrowia. Dobrze również przemywać jamę ustną specjalnymi płukankami. Mają one działanie łagodzące, odkażające i przeciwbakteryjne. Natomiast w czasie czyszczenia zębów, powinno się omijać miejsce zabiegu, a zęby myć miękką szczoteczką.

Obowiązkowe jest również pilnowanie wizyt kontrolnych oraz odwiedzanie dentysty, gdy tylko pojawią się niepokojące objawy.