Czy szczoteczka soniczna jest lepsza od zwykłej?

Szczoteczka soniczna to na ten moment najnowocześniejsza szczoteczka , obiecująca efektywną higienę jamy ustnej. Jej działanie ma swoją podstawę na mocy dźwiękowych fal, co dają bardzo dobre efekty. Zwykle szczoteczka soniczna wykonuje ponad 30 000 ruchów wymiatająco-pulsacyjnych w ciągu minuty. Technologia dźwiękowych fal powoduje, że efektywność szczoteczki sonicznej jest wyjątkowo wysoka. To oznacza zdecydowaną przewagę w porównaniu z pozostałymi szczoteczkami .

W ciągu czyszczenia szczoteczką soniczną, wytwarzane są bąbelki złożone ze śliny i pasty do zębów. Ta metodą formuje się piana, która dociera do wszystkich trudno dostępnych obszarów. Ponadto ten sposób pozwala na absolutne spożytkowanie substancji zawartych wewnątrz pasty. Taki sposób o wiele skuteczniej rozbija osad i brud, dzięki czemu pozostałości pokarmu nie zostają się na zębach. A im lepsze i staranniejsze mycie zębów, tym lepiej chroniona jama ustna. Z tej przyczyny soniczną szczoteczkę zalecają stomatolodzy.

Co więcej w niektórych szczoteczkach sonicznych dołączono funkcje, jakie pomagają kontrolować długość mycia i moc nacisku. Ten typ szczoteczki jest również delikatny dla dziąseł. Troszczy się o nie, zapobiegając mechanicznym uszkodzeniom, a także zawiera opcję masażu. To bardzo ważne przy nadwrażliwości zębów i dziąseł.

Soniczną szczoteczkę można kupić też dla dzieci.