Do czego służą korony protetyczne od dentysty

Korony protetyczne mają w stomatologii szerokie zastosowanie. Przede wszystkim są świetnymi zamiennikami pojedynczych zębów, jakie zostały zniszczone lub oczekują rekonstrukcji po leczeniu kanałowym. Korony aplikuje się także na implantach w przypadku, kiedy niezbędne jest wypełnienie zupełnego usunięcia zęba.

Korony zębowe wytwarzane są również z różnych surowców. Obecnie najczęściej używane są korony cyrkonowe albo porcelanowe na podbudowie ceramicznej. Główną zaletą tego typu rekonstrukcji zębów jest wielka trwałość koron. Za pomocą koron można zakryć wszelkie defekty zębów, dla przykładu gdy są z jakiegoś powodu uszkodzone lub są brzydsze niż kiedyś. Sprawdzają się, ponieważ korony swoją formą upodabniają się do naturalnych zębów oraz podnoszą wygląd jamy ustnej.

Korony mogą ukryć nierówności albo przebarwienia. Aby było to wykonalne należy obrobić ząb pod takie rozwiązanie protetyczne. Nie wykonuje się w przypadku koron postawionych na implantach. Przy takich zabiegach chirurg stomatolog nie narusza w żaden sposób sąsiadujących zębów, a jedynie wypełnia lukę między nimi. Cena korony protetycznej przyjmuje wartość uzależnioną od z surowca, z jakiego ją przygotowano. Wartość daje też to, czy zostanie założona na ząb albo jego pozostałości, czy na implant.