Ile wiesz o implantach zębów?

Implanty zębowe jako skuteczny środek wypełnienia luki po utraconym zębie, mogą być zastosowane przez prawie każdego pacjenta. Aktualnie nie ma przeciwwskazań także w przypadku pacjentów po przebytych nowotworach czy tych z ustabilizowaną cukrzycą. Jedynymi przeciwwskazaniami są ciąża i uzależnienie od papierosów.

Za pomocą implantów można uzupełnić nie tylko pojedyncze luki, ale także cały komplet zębów. Implanty są również doskonałym oparciem dla protez – mostów protetycznych lub całkowitych uzupełnień. Co więcej wielu pacjentów wybiera aplikację implantów z uwagi na ich wytrzymałość. Stomatolodzy przyjmują, że, tego rodzaju wypełnienie we często pielęgnowanej i higienizowanej jamie ustnej, posłuży pacjentowi dożywotnio. Z tego powodu to ważne, aby regularnie myć zęby.

W przeciwieństwie do innych protez, implanty nie wymagają szlifowania naturalnych zębów i najdokładniej ze wszystkich odwzorowują naturalny wygląd koron zębowych. Dzięki nim zatrzymuje się proces zanikania kości w żuchwie albo w szczęce, a przez wypełnienie pustki, pozostałe zęby uzyskują niezbędne im oparcie. Zabieg implantacji jest bezbolesny, ponieważ odbywa się z miejscowym znieczuleniem, a samo odrzucenie implantu zdarza się rzadko. Jeżeli chodzi o koszty leczenia implantami, wynikają one w zależności od typu, ilości implantów i zastosowanych materiałów.