Jakie są mocne strony implantów stomatologicznych wszczepianych w gabinecie dentystycznym

Sztuczne zęby czyli implanty stomatologiczne to w tych czasach jedno z najtrwalszych rozwiązań zastępujących naturalne zęby, które z różnych względów zostały utracone przez pacjenta. Implanty gwarantują wiele zróżnicowanych opcji. Mogą być używane nie tylko w poszczególnych miejscach, ale też w przypadku obszerniejszych ubytków. Na implantach można też oprzeć całkowite protezy zębowe oraz nadać im stabilność.

Poza różnymi funkcjami tym, co sprawia, że implanty są tak często wykorzystywane, są ich zalety. Jedną z bazowych zalet implantów jest ich solidność. Przyjmuje się, że zasadniczo wszczepiony implant może posłużyć nawet całe życie. Zintegrowane z tkanką kostną, pomimo upływu czasu nie tracą swojej trwałości, nie niszczą się oraz nie sprawiają problemów. Dodatkowo wykorzystanie implantów to duży komfort . Implanty nie zmieniają miejsca oraz nie dopuszczają do tego, żeby np. umieszczona na nich proteza przestawiała się nieodpowiednio.

Kolejnym plusem implantów jest to, że odnowione na implantach zęby dokładnie udają te naturalne. Trudno zauważyć różnicę, co gwarantuje ich pełną estetykę. Do zastosowania implantów oraz odbudowy uzębienia, nie ma konieczności szlifowania obocznych zębów, które mogłoby uszkadzać ich szkliwo. Poprawne umiejscowienie implantów daje prosty dostęp do przestrzeni między zębami. A dzięki temu są łatwe w utrzymaniu higieny.

Z uwagi na te zalety, implanty znacznie lepiej sprawdzają się w porównaniu do pozostałych rozwiązań protetycznych.