Jakie są plusy implantów dostępnych w gabinecie stomatologicznym

Sztuczne zęby czyli implanty stomatologiczne to współcześnie jedno z najtrwalszych rozwiązań zastępujących naturalne zęby, jakie z różnych względów pacjent stracił. Implanty dają wiele rozmaitych opcji. Mogą być wykorzystywane nie tylko w poszczególnych lukach, ale również przy okazji rozleglejszych ubytków. O implanty można także oprzeć całkowite protezy zębów oraz poprawić ich stabilność.

Poza różnymi zastosowaniami tym, co powoduje, że implanty są tak wielokrotnie wykorzystywane, są ich zalety. Jedną z głównych zalet implantów jest ich odporność. Przypuszcza się, że zasadniczo wszczepiony implant może spełniać swoją rolę nawet całe życie. Zintegrowane z tkanką kostną, mimo przepływu czasu nie tracą swojej jakości, nie niszczą się oraz nie sprawiają problemów. Dodatkowo wykorzystanie implantów to duży komfort użytkowania. Implanty nie zmieniają miejsca oraz nie dopuszczają do tego, żeby np. umieszczona na nich proteza zsuwała się nieodpowiednio.

Następnym walorem implantów jest to, że odnowione na implantach zęby wiernie imitują te naturalne. Ciężko dostrzec różnicę, co oznacza ich zupełną estetykę. Do zastosowania implantów oraz odtworzenia uzębienia, nie potrzeba szlifowania obocznych zębów, co mogłoby popsuć ich szkliwo. Odpowiednie umiejscowienie implantów daje łatwy dostęp do przestrzeni międzyzębowej. A dzięki temu są wygodne w zachowaniu higieny.

Z uwagi na wszystkie zalety, implanty zdecydowanie bardziej sprawdzają się w porównaniu do innych rozwiązań protetycznych.