Nowoczesne metody stomatologiczne

Stomatologiczne zabiegi chirurgii stomatologicznej z reguły potrzebują procesu zrastania tkanek. Obecnie, technologia pozwala stomatologom na korzystanie z metod, które w znaczącym stopniu wspomagają regenerację. Jednym z lepszych rozwiązań jest wykorzystanie bogato-płytkowej fibryny PRF. Ta fibryna jest błoną kreowaną prosto z krwi pacjenta, a zamieszczone wewnątrz niej białe krwinki mają budujący wpływ na regenerację komórek. Wykorzystanie fibryny wspiera gojenie i zwalczanie infekcji oraz stanów zapalnych, a także wytwarzanie nowych tkanek i naczyń krwionośnych.

Taka metoda ma według dentystów obszerne zastosowanie. Między innymi szczególnie sprawdza się w trakcie zabiegów implantologii, podnoszenia dna zatoki szczękowej oraz działaniach odbudowujących. Ta technologia sprawdza się także w ciągu leczenia powikłań po wyrwaniu zęba, cofania się dziąseł lub leczenia kieszeni dziąsłowych. Dzięki fibrynie bogato-płytkowej te skomplikowane zabiegi stomatologiczne są o wiele bardziej bezpieczne oraz łatwe do wyleczenia.

Zazwyczaj z jednej dawki pozyskanej krwi można wytworzyć od trzech do aż 7 fibryn. Wszystko za sprawą techniki specjalnego odwirowania oraz opracowania próbek krwi. A z uwagi na to, że próbki są pozyskiwane prosto od pacjenta, fibryny są w 100% naturalne oraz zgodne.