Uzupełnienia protetyczne oparte na implantach

Protezy są bardziej komfortowe, gdy są zamocowane trwale w jamie ustnej. To sprawia, że nie przeszkadzają w codziennych czynnościach, nie sprawiają bólu, nie ocierają ani nie ściskają tkanek miękkich w jamie ustnej. Tak jak to się zdarza w przypadku protez ruchomych. Najważniejszym czynnikiem odpowiedniej protezy jest jej prawidłowe dostosowanie. To niesamowicie ważny czynnik głównie w przypadku protez całkowitych, jakich używają osoby bez zębów. Najnowszym sposobem na unieruchomienie protezy, jest wsparcie jej na implantach.

Zazwyczaj w takim przypadku protezę całkowitą mocuje się na dwóch lub czterech implantach. Implanty aplikuje się w kości szczęki, a tam muszą się zarosnąć i zostać uznane przez organizm. Następnie dostosowaną do pacjenta protezę opiera się na nich trwale. To rozwiązanie poprawia jakość życia pacjentów i jest zwykle stosowaną metodą protetycznych. Z uwagi na to, że implanty doskonale zespalają się z tkankami i są wyjątkowo trwałe, taka proteza służy na długi czas. Dodatkowo wypełnienie braków zębów powoduje, że kości szczęki nie zanikają. To wpływa na dobry wygląd twarzy i wygodę w trakcie jedzenia pokarmów.

Stałe uzupełnienie nieruchome nie pozwala, żeby cząstki pokarmów wchodziły pod protezę i drażniły jamę ustną. Za sprawą użycia zaledwie 2 lub 4 implantów proteza stabilnie się trzyma, a koszty mniejsze w porównaniu do implantacji całkowitej.