Oczyszczanie narzędzi dentystycznych za pomocą myjni termo-dezynfekującej

Żeby zapewnić pełną czystość i sterylność przyrządów stomatologicznych wykorzystywane są myjnie termo-dezynfekujące. Takie maszyny odkażające w swoim kilkuetapowym programie skrupulatnie oczyszczają narzędzia oraz niszczą bakterie.

Maszynowa sterylizacja przeprowadzana jest tutaj w czterech łatwych fazach. Na początku wszystkie narzędzia dentystyczne włożone w myjni, są porządnie obmywane z osadów za pomocą zimnej, a potem ciepłej wody oraz specjalnego środka czyszczącego. W kolejnym kroku program neutralizuje środki myjące, nasilając efekt świeżości oraz uniemożliwiając zbieranie się osadu. Najistotniejszy etap, czyli dezynfekcja polega na połączeniu wody oraz wysokiej temperatury w określonej ilości czasu. To tutaj  ostatecznie usuwane są wszelkie bakterie, mikroorganizmy oraz zanieczyszczenia. Ostatnim krokiem jest osuszanie przyrządów stomatologicznych. Dzięki wbudowanym filtrom czyste powietrze osusza narzędzia. To przeciwdziała powstawaniu na nich plam, uszkodzeń i rdzy.

Co więcej cały proces nie zajmuje wiele czasu, a używanie go jest oszczędnym rozwiązaniem dla gabinetu dentystycznego. Myjnia termo-dezynfekująca nie zużywa przesadnej ilości wody i prądu. Dla pacjentów najważniejszą korzyścią dogłębnie wymytego oraz zdezynfekowanego sprzętu stomatologicznych jest bezpieczeństwo.