Czysty gabinet stomatologiczny –  bezpieczne usługi

W zawodzie dentysty ważne są nie tylko umiejętności, wiedza oraz doświadczenie. W czasie każdego zabiegu stomatolog korzysta z narzędzi, które w większości wykorzystuje się wielokrotnie. Z uwagi na to stomatolodzy tak mocno poświęcają uwagę na to, żeby gabinet stomatologiczny był wysprzątany, a narzędzia odkażone.

Specjalnie dla pacjentów w klinikach stomatologicznych stosowane są unikalne machiny sterylizacji. Bezpieczeństwo każdego, kto postanowi podjąć się leczenia zębów u stomatologa. Niezależnie od tego, czy pacjent zgłasza się na kontrolny przegląd zębów, zamierza wybielić zęby, czy podejmuje się ukierunkowanego leczenia, jak wszczepianie implantów lub leczenia kanałowego, sterylny gabinet to konieczność.

Machina do sterylizacji umożliwia całkowite odkażanie wszelkich narzędzi stomatologicznych. Przeznaczone do tego myjnie termo-dezynfekujące oraz autoklawy, obsługiwanych komputerowo, co oznacza, że na poszczególnych etapach oczyszczania stomatolog nadzoruje pracę systemu. Urządzenia sterylizujące wnikliwie myją narzędzia, potem neutralizują ekstrakty czyszczące oraz przystępują do pełnej dezynfekcji. W poszczególnych fazach swojej pracy urządzenia sterylizujące zabijają mikroorganizmy oraz bakterie, zapewniając nieskazitelną sterylność narzędzi.

Czyste narzędzia dentystyczne gwarantują tak samo dentystom jak i pacjentom bezpieczeństwo.