Odkażany gabinet stomatologiczny

W pracy dentysty istotne są nie tylko umiejętności, wiedza i staż pracy. W trakcie każdego zabiegu stomatolog używa narzędzi, które w wielu przypadkach wykorzystuje się wielokrotnie. Z tego powodu dentyści tak bardzo zwracają uwagę na to, aby gabinet dentystyczny był czysty, a narzędzia sterylne.

Specjalnie dla pacjentów w gabinetach dentystycznych stosowane są unikalne machiny sterylizacji. Bezpieczeństwo pacjenta, który postanowi podjąć się naprawy zębów w klinice. Niezależnie od tego, czy pacjent planuje przegląd zębów, chciałby wybielić zęby, czy podejmuje się dłuższego leczenia, jak wszczepianie implantów albo leczenia zaburzeń skroniowo-żuchwowych, sterylny gabinet to konieczność.

System sterylizacji pozwala na całkowite czyszczenie wszelkich narzędzi stomatologicznych. Specjalne autoklawy oraz myjnie termo-dezynfekujące, sterowane komputerowo, dzięki czemu na wszystkich fazach odkażania stomatolog nadzoruje działanie systemu. Urządzenia odkażające porządnie oczyszczają narzędzia, a następnie neutralizują substancje czyszczące i przystępują do całkowitej dezynfekcji. W kolejnych fazach swojej pracy maszyny odkażające eliminują mikroorganizmy oraz bakterie, zapewniając absolutną czystość narzędzi.

Sterylne narzędzia dentystyczne gwarantują tak samo dentystom jak i pacjentom bezpieczeństwo.