Skutki krwawienia dziąseł

Krwawienie dziąseł najprościej zauważyć w ciągu szczotkowania zębów. Czynników krwawienia dziąseł może istnieć wiele np. z reguły są to niektóre leki, silny stres czy bezwartościowa dieta. Przede wszystkim ten problem występuje z powodu mizernej higienizacji jamy ustnej i pojawieniu jednej z najpowszechniejszych chorób przyzębia i dziąseł czyli parodontozy. Z reguły nieodpowiednie lub za okazjonalne mycie zębów skutkuje gromadzeniem się kamienia na zębach i rozprzestrzenianiem bakterii, co prowadzi do rozwoju stanów zapalnych. Ta metodą osłabione dziąsła oraz zęby łatwiej ulegają działaniu ujemnych okoliczności i powstawaniu paradontozy.

Krwawienie dziąseł to nie tylko nieprzyjemny widok w ciągu mycia zębów. Problem przynosi też inne tak samo nieciekawe rezultaty. Z czasem osłabienie dziąseł prowadzi do poruszania się, a także wylatywania zębów. Na ten problem szczególnie powinny zwrócić uwagę również osoby palące papierosy, dlatego że substancje w nich zawarte też negatywnie wpływają na kondycję jamy ustnej i utrudniają leczenie.

Ze względu na te czynniki, nie należy ignorować krwawienia dziąseł. Przede wszystkim należy skonsultować się ze stomatologiem i jak najszybciej zapisać na wizytę w gabinecie stomatologicznym. Dentysta z pewnością zaradzi na ten problem. W takiej sytuacji trzeba też zadbać o lepszą higienizację jamy ustnej i zaopatrzyć się w dobrze dopasowaną szczoteczkę do zębów.