Sposoby wybielania zębów

Niejeden marzy o cudownym oraz białym uzębieniu. Z uwagi na to na rynku znane są odmienne sposoby wybielania, na jakie każdy może wypróbować. Jednym z najpowszechniejszych są rzecz jasna wszelkie pasty wybielające do zębów. Dość nieźle eliminują przebarwienia, rozjaśniają, czyszczą zęby i nie niszczą szkliwa. Tak samo znane są paski, lakiery oraz wybielające żele do samodzielnej aplikacji. Kupuje się je na przykład w aptece, jednak z reguły to dość niedokładny sposób wybielania zębów. Zwłaszcza w obszarze między zębami.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że skutecznym sposobem wybielania zębów jest pełne oczyszczenie ich u stomatologa np. przez zabieg scalingu. Usunięcie kamienia i przebarwień zapewnia wybielenie zębów. Następnym sposobem wykonywanym gabinecie dentystycznym są też specjalne nakładki. Różnią się one od tych dostępnych w aptece tym, że są na wymiar dobrane do pacjenta na bazie wycisku jego zębów. Pacjent samodzielnie aplikuje nakładki po wizycie u dentysty oraz nosi je zgodnie z ustaleniami dentysty.

Najskuteczniejsze profesjonalne wybielanie zębów polega na naświetlaniu ich wytworzonymi z tego powodu nowoczesnymi lampami. Taka technika wybielania daje najlepsze wyniki już po jednym razie. W przypadku bardzo przebarwionych albo zniszczonych zębów, dobrym sposobem jest zasłonięcie ich licówkami. Licówki osłonią zęby pacjent oraz nadadzą im pożądany kolor.