Usuwanie kamienia nazębnego w klinice dentystycznej

Ładny uśmiech jest wynikiem nie tylko poprzez właściwe leczenie stomatologiczne, ale także dzięki prawidłowej profilaktyce oraz zabiegom utrzymującym zdrowie oraz czystość jamy ustnej. Do zabiegów stomatologicznych z zakresu profilaktyki należy piaskowanie zębów, które tak jak w przypadku innych zabiegów czysto profilaktycznych, należy odbywać w klinice stomatologicznej przynajmniej dwa razy w roku albo częściej, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta.

Piaskowanie zębów polega na pozbywaniu się z powierzchni zębów osadu oraz przebarwień formujących między innymi od regularnego spożywania kawy, herbaty lub palenia papierosów. Piaskowanie wykonuje lekarz stomatolog albo dyplomowane higienistki stomatologiczne przy użyciu piaskarki stomatologicznej, która w precyzyjny sposób nakierowuje strumień wody z mieszanką piasku stomatologicznego na zęby i dokładnie je oczyszcza. Co więcej umieszczone w strumieniu drobinki zostały w taki sposób stworzone pod kątem rozmiaru i twardości, aby nie wywoływały złych skutków, czyli dla przykładu nie uszkadzały szkliwa.

Piaskowanie zębów zwykle jest zabiegiem bezbolesnym, jednak w przypadku pacjentów z dużą wrażliwością może powodować dyskomfort. Taka metoda ochrony jamy ustnej, nie tylko oczyszcza z osadu, ale również przywraca naturalną biel zębów, nadaje im połysk i gładkość. Precyzja tego zabiegu wynika z tego, że piaskarka stomatologiczna dociera do mało dostępnych miejsc, które ciężko oczyścić za pomocą szczotkowania i daje pewność pełnej higienizacji.