Wybielanie zębów lampą

Wśród spożywanych przez pacjentów pokarmów i napojów jest duża część produktów, które wpływają na kolor zębów. Do najczęściej wymienianych należą soki, kawa czy różne kolorowe owoce. Pacjentom zależy jednak by możliwe było usuwanie skutków spożywania barwiącego jedzenia, ponieważ białe zęby są wysoko estetyczne i kojarzą się ze zdrowiem. Zdarza się jednak, że nawet pielęgnowane zęby mają żółty kolor. Rozwiązaniem tego problemu są zabiegi wybielania zębów. Oprócz codziennej pielęgnacji popularnymi wybielającymi pastami, pacjenci mogą podjąć profesjonalne stomatologiczne zabiegi wybielające, na przykład naświetlania specjalnymi lampami.

Jedną z najpopularniejszych lamp jest lampa Beyond, czyli innowacyjna technologia, która oferuje wybielanie zębów, dające przyzwoite oraz trwałe efekty nawet po pierwszym zabiegu naświetlania. Ponadto ten typ zabiegu niszczy do 97% bakterii namnażających się w jamie ustnej oraz zmniejsza zapalne stany przyzębia, a do tego wspiera hartowanie kompozytów i wypełnień dentystycznych. Zatem wybielanie zębów, choć najbardziej pożądane, nie jest jedynym dodatnim efektem zabiegu.

Lampa Beyond jest innowacyjnym urządzeniem, z ramieniem obracającym się w zasięgu 360°, dzięki czemu może być dopasowywana do różnych pozycji pacjenta, co zwiększa wygodę i dokładność pracy. Ponadto także intensywność naświetlania lampy może być dopasowana do potrzeb pacjenta, w zgodzie z zaleceniami lekarza dentysty. Natężenie światła może mieć trzy warianty: łagodne, standardowe lub intensywne z uwagi na to, jak silne są przebarwienia. Dzięki lampie Beyond wybielanie zębów staje się prostsze.