Uzupełnienie protetyczne na implantach

Obecnie implanty dentystyczne gwarantują wiele możliwości naprawy piękna uśmiechu. Czasami zdarza się, że pacjent potrzebuje zastąpienia wielu zębów, a czasami pełnego łuku. Implanty wiernie imitują pojedyncze zęby, a także mogą być umieszczone za dużą ilość zębów. Obecnie jest też inny sposób odbudowania kilku brakujących zębów. Nieinwazyjny, a daje ten sam rezultat estetyczny.

Do odbudowy pełnego łuku stomatolodzy proponują położenie całkowitej protezy na tylko czterech implantach. Za pomocą tego dentysta minimalizuje ilość implantów, które będą formą podstaw dla protezy. Taka ilość wystarcza, a rezultat jest trwały i wygodny w korzystaniu. Taka technika znajdzie zastosowanie u pacjentów, którzy nie mogą lub nie chcą używać np. tradycyjnych protez. Zdaniem dentystów to jeden z najtrwalszych sposobów protetycznych, trwale obudowujących pełen łuk zębowy.

Użycie mniejszej ilości implantów powoduje, że leczenie jest zdecydowanie mniej inwazyjne. Na właściwe wygojenie się implantów zębowych i zintegrowanie ich z kośćmi potrzeba czasu, ale nie trzeba przekonywać, że rezultat na wiele lat jest warty zaangażowania w leczenie. Podczas wizyt w gabinecie dentysta szczegółowo przedstawia kolejne etapy leczenia i pilnuje, żeby pełen proces przebiegał prawidłowo. Po zakończeniu leczenia pacjent odzyskuje piękny uśmiech, komfort żucia o zdrowie i zdolność poprawnej wymowy.