Lampa Beyond

Jakimi środkami wybielać zęby, żeby wypracować pożądany rezultat?

Wybielanie zębów, przede wszystkim profesjonalnymi technikami od stomatologa jest uznawane za najtrwalszy wśród efektywnych zabiegów estetycznych w stomatologii. W zależności od metody, można łatwo odzyskać biel zębów o kilka tonów. W głównej mierze wybielanie zębów skutkuje usunięciem przebarwień, pojawiających ze względu na włączenie do posiłków na przykład kolorowej diety.

Pośród przyjmowanych przez pacjentów napojów i pokarmów istnieje wiele produktów, jakie wpływają na kolor zębów. Do najczęściej wymienianych należą soki, kawa czy niektóre kolorowe owoce. Dla pacjentów bardzo ważne żeby możliwe było niwelowanie rezultatów przyjmowania barwiących pokarmów, dlatego że białe zęby są kojarzą się ze zdrowiem i są wysoko estetyczne. Bywa jednak tak, że nawet leczone zęby mają żółty kolor. Odpowiedzią na ten problem są zabiegi wybielania zębów. Poza codzienną pielęgnacją popularnymi pastami wybielającymi, pacjenci mogą podjąć fachowe zabiegi wybielające u dentysty, na przykład poprzez naświetlanie specjalistycznymi lampami.

Beyond – najlepsza lampa do wybielania zębów

Najsilniejsze, fachowe przywracanie bieli zębów działa dzięki naświetleniu ich wymyślonymi z tego powodu nowoczesnymi lampami. Taki sposób wybielania zapewnia świetne wyniki w krótkim czasie.

Wśród najbardziej znanych lamp w stomatologii jest lampa Beyond, innowacyjna technologia, oferująca zadowalające oraz trwałe skutki już po pojedynczym zabiegu naświetlania. Oprócz tego ten typ zabiegu usuwa do 97% bakterii zbierających się w jamie ustnej oraz zmniejsza zapalne stany przyzębia, a do tego wspiera hartowanie wypełnień i kompozytów stomatologicznych. Tak więc wybielanie zębów, chociaż najsilniej pożądane, nie jest wyłącznym dodatnim rezultatem zabiegu.

Lampa Beyond jest nowoczesnym narzędziem, z ramieniem obracającym się w zasięgu 360°, co sprawia, że może zostać dopasowywana do dowolnej pozycji pacjenta, co poprawia dokładność pracy i wygodę. Oprócz tego również intensywność lampy może zostać dobrana do wymagań pacjenta, w zgodzie z zaleceniami dentysty. Natężenie lampy może być łagodne, standardowe lub intensywne w zależności od tego, jak mocne są przebarwienia.

Więcej technik wybielania

Wielu marzy o cudownym oraz białym uśmiechu. Z tego powodu ogólnie znane są różne metody wybielania, na które można się zdecydować. Jednym z najpopularniejszych są ogólnodostępne pasty wybielające . Dość skutecznie eliminują przebarwienia, czyszczą i rozjaśniają zęby i nie psują szkliwa. Równie powszechne są lakiery, paski oraz żele wybielające do samodzielnego nakładania. Są one dostępne na przykład w aptece, jednak zazwyczaj to niezbyt dokładny sposób rozjaśniania zębów. Zwłaszcza w obszarze między zębami.

Niewiele osób pamięta, że skutecznym sposobem na wybielenie zębów jest staranne oczyszczenie ich w gabinecie stomatologicznym np. przez zabieg piaskowania. Usunięcie przebarwień oraz zdjęcie kamienia zapewnia rozjaśnienie zębów. Innym sposobem dostępnym u stomatologa są także specjalne nakładki. W porównaniu do tych kupionych w aptece są dokładnie dopasowane do pacjenta na podstawie odcisku jego uzębienia. Pacjent samodzielnie aplikuje nakładki po wizycie u dentysty oraz stosuje zgodnie z wytycznymi dentysty.

Bezpieczeństwo wybielania zębów

Jak to robić, aby wybielanie było skuteczne oraz w pełni bezpieczne? Podstawą bezpiecznego wybielania jest kontakt ze stomatologiem. Już teraz wiemy wszystkie babcine sposoby, chociaż na pierwszy rzut oka działają, w rzeczywistości niszczą szkliwo oraz łatwo drażnią dziąsła. Dentysta fachowo pomoże dowiedzieć się, jaka technika wśród polecanych na rynku, będzie najskuteczniejsza dla pacjenta. Co więcej sprawdzi zdrowie zębów oraz podpowie, czy przed zabiegiem wybielania potrzebne będzie najpierw leczenie.

Niezależnie od sposoby wybielania , trzeba zatroszczyć się, żeby pochodziły one z zaufanych źródeł. Najbardziej znane nakładki albo żele wybielające warto kupić w wypróbowanych punktach albo z polecenia stomatologa. Okazyjne promocje nie gwarantują bezpiecznego wybielenia zębów. Z uwagi na to warto zdecydować się na fachowe wybielanie w klinice dentystycznej. Tak mamy gwarancję, że dentysta używa certyfikowane produkty, a na podstawie swojego doświadczenia wykona bezpieczny zabieg.

Jak szybko zauważysz skutki wybielania ?

Warto mieć na uwadze, że wybielanie nie działa od razu. Np. wybielanie techniką nakładkową zajmuje kilka tygodni. Wybielanie lampą przyniesie prędki efekt, jednak trzeba mieć na uwadze to, że zęby na kilka dni mogą stać się nadwrażliwe. Zwykle po zabiegu wybielania trzeba również stosować tzw. białą dietę, aby nie popsuć dopiero co zdobytego rezultatu. Jeżeli będziemy słuchać zaleceń stomatologa, efekt wybielania będzie utrzymywał się na długo.

Czy wybielanie zębów jest zawsze skuteczne?

Kiedy wybielanie nie przynosi efektu? Usunięcie przebarwień wynikających z diety odsłania naturalny odcień zębów, a te czasem nie są do końca białe. Zdarza się, że zęby naturalnie są lekko żółte, kremowe, a niekiedy nawet sine. Zdarza się tak, że zęby zmieniają kolor np. w wyniku stosowanych leków lub w przypadku martwych zębów. W takiej sytuacji nie osiągniemy całkowitej bieli preparatami wybielającymi z apteki, ani profesjonalnym zabiegiem wybielania w klinice dentystycznej.

Jak sobie radzić, gdy wybielanie zębów nie przynosi rezultatów? W takim przypadku podejmujemy inne zabiegi estetyczne znane u stomatologa. Najlepszym rozwiązaniem będzie nałożenie licówek stomatologicznych. Te cienkie nakładki, jakie trwale aplikujemy na zęby, mają bardzo dużo plusów. Oprócz tego, że możemy dostosować ich kolor do preferencji pacjentów, dzięki licówkom dentysta może dokonać także niewielkiej poprawy kształtu zębów (np. maskowanie diastemy). Z uwagi na to warto przed zabiegiem wybielania skontaktować się ze stomatologiem, żeby ocenił, jaka technika będzie dla nas najlepsza.

edclinic.pl/wybielanie-zebow-lampa-beyond