W jaki sposób najlepiej powinno się myć implanty stomatologiczne?

Dentysta nikomu nie musi wciąż mówić, z jakiego powodu konieczna jest higiena jamy ustnej. Natomiast pacjenci, którzy zdecydowali się na wszczepienie implantu dentystycznego, zazwyczaj chcą wiedzieć jak należy myć je, aby utrzymały się w świetnym stanie jak najdłużej.

Implanty zębowe zastępują luki po utracie zębów oraz są jedną ze znanych oraz najbardziej wytrzymałych wypełnień protetycznych. Po właściwie wykonanym leczeniu podstawa implantu zrasta się z kością, a ustawiona na nim korona imituje naturalne zęby. O implanty zębowe należy troszczyć się podobnie do tego, jak troszczymy się o nasze zęby. Minimum jest rzecz jasna codzienne czyszczenie, co najmniej 2 razy dziennie po posiłku, najlepiej delikatną szczoteczką. Mile widziane jest również stosowanie nici stomatologicznych oraz płukanek.

I chociaż implanty zębowe nie ulegają korozji ani próchnicy, najlepiej o nie dbać z równie dużą uwagą. Unikanie szczotkowania zębów po jedzeniu może oznaczać to, że pozostałości jedzenia zaczną odkładać się w okolicy dziąseł. To może doprowadzić do problemów, na skutek których dziąsła zaczną powoli osuwały się. W takiej sytuacji tytanowy korzeń implantu zęba może się odkryć. Szczegółowych informacji zawsze udziela stomatolog. W czasie systematycznych kontrolnych wizyt na pewno określi stan zębów i stan implantów. Z uwagi na to trzeba przynajmniej dwukrotnie na rok odwiedzić klinikę dentystyczną. Dobrze oczyszczany implant zębowy pozostaje w dobrym stanie oraz służy przez wiele lat.