W jaki sposób odpowiednio należy czyścić implanty dentystyczne?

Stomatolog nikomu nie musi wciąż mówić, dlaczego niezbędna jest higiena jamy ustnej. Mimo to pacjenci, którzy zdecydowali się na wszczepienie implantu zębowego, zwykle chcą wiedzieć jak należy dbać o nie, żeby pozostały w doskonałym stanie przez wiele lat.

Implanty zębowe zastępują przerwy gdy wypadną zęby oraz są jedną z popularnych oraz najbardziej wytrzymałych uzupełnień protetycznych. Po właściwie przebytym leczeniu podstawa implantu spaja się z kością, a ustawiona na nim korona imituje naturalne zęby. O implanty stomatologiczne powinno się troszczyć się tak samo jak dbamy o naturalne zęby. Podstawą jest oczywiście codzienne mycie, co najmniej 2 razy w ciągu dnia po jedzeniu, najlepiej miękką szczoteczką. Warto zdecydować się na także stosowanie nici dentystycznych oraz płukanek.

I choć implanty stomatologiczne nie ulegają korozji ani próchnicy, najlepiej o nie dbać z równie szczególną uwagą. Zapominanie o potrzebie czyszczenia zębów po posiłkach może oznaczać to, że resztki pokarmów będą gromadzić się w pobliżu dziąseł. To może wywołać powstawanie problemów, w wyniku których dziąsła zaczną powoli osuwały się. W tym przypadku tytanowa śruba implantu dentystycznego może się uwidocznić. Pełnych informacji zawsze udziela dentysta. W trakcie ustalonych kontrolnych wizyt na pewno obejrzy stan implantów oraz stan zębów. Z uwagi na to trzeba co najmniej 2 razy w ciągu roku odwiedzić gabinet stomatologiczny. Właściwie oczyszczany implant stomatologiczny zachowuje się w świetnym stanie oraz służy długie lata.