Wszczepienie implantów stomatologicznych podczas jednej wizyty w klinice stomatologicznej

Wszczepianie implantów stomatologicznych dentysta może wykonać 2 metodami. Szczególnie znany zabieg wszczepiania dwufazowych implantów składa się na dwa podstawowe etapy. W pierwszym wstawiany jest implant , w następnym dentysta implantolog montuje protezę po całkowitym przyjęciu się implantu. Nowoczesne metody sprawiły, że dostępny jest jednak sposób umieszczenia implantów zębowych w jeden dzień, a więc implantów jednofazowych.

Implanty tylko podczas jednej wizyty charakteryzują się tym, że w trakcie jednej wizyty pacjent otrzymuje zarówno implant, jak i odbudowę zęba. Jak wiadomo całkowity proces poprzedzają specjalistyczne diagnostyczne badania, żeby pacjent poznał znaczenie wszelkich działań przeprowadzanych przez dentystę, ale proces odbudowy ma miejsce w czasie pojedynczej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Bazowym wymogiem do zastosowania implantów w jeden dzień jest idealny stan zdrowia jamy ustnej oraz kości żuchwy lub szczęki w pobliżu wszczepu.

Niezależnie od metody implant musi się zrosnąć z kością, ale przy zabiegu implantów jednofazowych cały zabieg odbywa się pod nadbudową protetyczną, a pacjent może bez problemu jej używać. Biorąc pod uwagę ilości luk i uzupełnienia protetycznego – mostu, korony czy całej protezy opartej na implantach – w czasie gojenia się pacjent korzysta z protezy tymczasowej. Po zrośnięciu się kości z implantem dentysta zamienia tymczasowe uzupełnienie protetyczne na uzupełnienie właściwe. Nie zmienia to jednak tego, że uzupełnienie tymczasowe świetnie sprawdza się i umożliwia zyskanie wspaniałego uśmiechu w ciągu jednej wizyty.