Bezpieczne wybielanie zębów w klinice dentystycznej

Jak sprawić, by wybielanie było efektywne oraz bardzo bezpieczne? Fundamentem bezpiecznego wybielania jest konsultacja z dentystą. Już obecnie wiemy wszystkie domowe metody, choć trochę dają efekt, w rzeczywistości rysują szkliwo oraz łatwo drażnią dziąsła. Stomatolog fachowo doradzi, jaka technika z tych polecanych na rynku, będzie najlepsza dla pacjenta. Oprócz tego zobaczy zdrowie zębów oraz dowie się, czy przed wybielaniem niezbędne jest najpierw leczenie.

Bez względu na metody wybielania , należy zadbać, aby były one ze sprawdzonych źródeł. Ogólnodostępne nakładki albo żele wybielające warto nabyć w wypróbowanych punktach albo z polecenia dentysty. Okazyjne promocje nie dają gwarancji bezpiecznego efektu wybielenia zębów. Dlatego warto wybrać profesjonalne wybielanie u stomatologa. Tak mamy pewność, że stomatolog używa certyfikowane wyroby, a dzięki swojej wiedzy przeprowadza bezpieczny zabieg.

Warto dodać, że wybielanie nie działa natychmiast. Na przykład wybielanie metodą nakładkową trwa kilka tygodni. Wybielanie lampą przyniesie szybki efekt, ale należy liczyć się z tym, że zęby na kilka dni mogą zrobić się nadwrażliwe. Z reguły tuż po wybielaniu należy również stosować tzw. białą dietę, by nie popsuć świeżo osiągniętego efektu. Jeżeli będziemy słuchać zaleceń dentysty, efekt wybielania będzie utrzymywał się na długo.