Czy wybielanie zębów w klinice stomatologicznej lampą wybielającą za każdym razem działa?

Wybielanie zębów, zwłaszcza profesjonalnymi sposobami od stomatologa oceniane jest jako najlepszy ze efektywnych działań estetycznych w stomatologii. Dzięki użyciu techniki, da się łatwo uzyskać biel zębów lepszą o kilka tonów. Zwykle wybielanie zębów służy usuwaniu przebarwień, pojawiających się ze stosowania na przykład barwiącej diety. Niekiedy jest tak, że zabiegi wybielające okażą się nieskuteczne.

W jakich przypadkach wybielanie nie daje rezultatów? Usunięcie przebarwień powstałych na skutek diety pozwoli odkryć naturalny kolor zębów, a one nie zawsze są idealnie białe. Zdarza się, że zęby naturalnie są lekko żółte, kremowe, a czasem nawet sine. Zdarza się tak, że zęby zmieniają barwę np. w wyniku przyjmowanych leków albo w wypadku zębów martwych. W takiej sytuacji nie osiągniemy pożądanej bieli produktami wybielającymi , ani profesjonalnym wybielaniem w klinice stomatologicznej.

Co, kiedy wybielanie zębów nie działa? W tej sytuacji decydujemy się inne zabiegi stomatologii estetycznej u stomatologa. Dobrym sposobem będzie nałożenie licówek stomatologicznych. Te estetyczne nakładki, jakie na stałe zakładamy na zęby, mają bardzo dużo zalet. Oprócz tego, że możemy dopasować ich barwę do potrzeb pacjentów, za pomocą licówek dentysta może dokonać również drobnej korekty kształtu zębów (na przykład maskowanie diastemy). Dlatego też należy przed zabiegiem wybielania zębów skonsultować się z dentystą, by stwierdził, jaka technika będzie dla nas najbardziej skuteczna.