Czy warto mieć szczoteczkę soniczną?

Soniczna szczoteczka to obecnie najlepsza szczoteczka , zapewniająca pełną higienę jamy ustnej. Jej skuteczność ma swoją podstawę na mocy fal dźwiękowych, co dają bardzo dobre efekty. Zwykle soniczna szczoteczka wykonuje w przybliżeniu 45 000 ruchów wymiatająco-pulsacyjnych w ciągu minuty. Technologia fal dźwiękowych powoduje, że skuteczność sonicznej szczoteczki jest bardzo wysoka. To zapewnia zdecydowaną przewagę w zestawieniu z mniej rozwiniętymi technologicznie szczoteczkami .

W ciągu mycia szczoteczką soniczną, pojawiają się bąbelki złączone z pasty do zębów oraz ze śliny. Tak wytwarza się piana, a ona dochodzi do większości trudno dostępnych miejsc. Ponadto ta technika pozwala na absolutne wyzwolenie właściwości i składników zawartych wewnątrz pasty. Taka technika o wiele skuteczniej czyści osad i brud, dzięki czemu pozostałości pokarmu nie zostają się na powierzchni zębów. A im efektywniejsze oraz dokładniejsze mycie zębów, tym bezpieczniejsza jama ustna. Z tej przyczyny szczoteczkę soniczną polecają dentyści.

Dodatkowo w niektórych szczoteczkach sonicznych wbudowano funkcje, jakie pomagają mierzyć długość szczotkowania oraz moc nacisku. Ten rodzaj szczoteczki jest też łagodny dla dziąseł. Dba o nie, zapobiegając mechanicznym uszkodzeniom, a także w wielu przypadkach posiada opcję masażu. To wyjątkowo istotne przy nadwrażliwości dziąseł i zębów.

Soniczną szczoteczkę można znaleźć także w wersji dla dzieci.