Implanty

Implanty zębowe jako efektywny sposób na wypełnienie luki po utraconym zębie, mogą być zastosowane przez właściwie każdego pacjenta. Aktualnie nie ma przeciwwskazań także w przypadku pacjentów po przebytych nowotworach albo takich z ustabilizowaną cukrzycą. Głównymi przeciwwskazaniami są ciąża oraz uzależnienie od papierosów.

Używając implantów można uzupełnić nie tylko pojedyncze luki, ale nawet pełen komplet zębów. Implanty są też idealnym podparciem dla protez – całkowitych uzupełnień protetycznych albo mostów protetycznych. Co więcej część pacjentów wybiera wszczepienie implantów z uwagi na ich trwałość. Dentyści przyjmują, że, tego typu wypełnienie we prawidłowo higienizowanej i pielęgnowanej jamie ustnej, wystarczy pacjentowi dożywotnio. Z tego powodu to niezbędne, by regularnie czyścić zęby.

W przeciwieństwie do pozostałych protez, przed wstawieniem implantów nie ma potrzeby szlifowania naturalnych zębów i najdokładniej ze wszystkich odwzorowują naturalny wygląd koron zębowych. Dzięki nim ustaje proces zanikania kości w szczęce lub żuchwie, a przez uzupełnienie luki, inne zęby otrzymują potrzebne im oparcie. Zabieg implantacji jest bezbolesny, ponieważ wykonuje się ze znieczuleniem miejscowym, a samo odrzucenie implantu zdarza się rzadko. Jeśli chodzi o koszty leczenia implantami, wynikają one w zależności od typu, ilości implantów oraz użytych materiałów.