Czy wybielanie zębów w klinice stomatologicznej lampą wybielającą u wszystkich przynosi rezultaty?

Wybielanie zębów, zwłaszcza fachowymi sposobami od stomatologa oceniane jest jako najlepszy ze efektywnych działań estetycznych . Dzięki użyciu metody, da się szybko odzyskać biel zębów lepszą o parę tonów. Zazwyczaj wybielanie zębów skutkuje usunięciem przebarwień, pojawiających się ze stosowania na przykład barwiącej diety. Czasem okazuje się, że zabiegi wybielające okażą się nieskuteczne.

Kiedy tak się dzieje? Usunięcie przebarwień powstałych na skutek diety odsłania naturalny odcień zębów, a one nie zawsze są idealnie białe. Zdarza się, że naturalnie zęby są lekko żółte, kremowe, a niekiedy nawet sine. Bywa też tak, że zęby na stałe zmieniają kolor np. z powodu przyjmowanych leków lub w wypadku zębów martwych. Wtedy nie osiągniemy pożądanej bieli preparatami wybielającymi , ani profesjonalnym wybielaniem w gabinecie dentystycznym.

Co, gdy wybielanie zębów jest nieskuteczny? W takim przypadku proponujemy inne zabiegi estetyczne u dentysty. Dobrym sposobem będzie zaaplikowanie licówek dentystycznych. Te estetyczne nakładki, które trwale aplikujemy na zęby, mają dużo plusów. Obok tego, że możemy wybrać ich kolor według potrzeb pacjentów, przy użyciu licówek dentysta może dokonać także drobnej poprawy kształtu zębów (np. maskowanie diastemy). Z uwagi na to powinno się przed zabiegiem wybielania zębów porozmawiać z dentystą, aby sprawdził, która technika będzie dla nas najbardziej skuteczna.