Jak bezpiecznie wybielić zęby u dentysty

Co robić, żeby wybielanie zębów było skuteczne oraz super bezpieczne? Podstawą bezpieczeństwa wybielania zębów jest kontakt z dentystą. Już obecnie wiadomo wszystkie babcine sposoby, choć na pierwszy rzut oka dają efekt, w rzeczywistości niszczą szkliwo oraz często drażnią dziąsła. Dentysta fachowo pomoże sprawdzić, która metoda z tych ogólnodostępnych na rynku, będzie najskuteczniejsza dla zębów pacjenta. Co więcej zobaczy stan zębów oraz dowie się, czy przed wybielaniem zębów niezbędne będzie najpierw naprawa.

Bez względu na sposoby wybielania zębów, należy zadbać, żeby były one ze sprawdzonych źródeł. Ogólnodostępne żele czy nakładki wybielające bezpieczniej kupić w zaufanych punktach lub z polecenia dentysty. Wielkie promocje nie zapewniają bezpiecznego efektu wybielenia zębów. Z tego względu warto udać się na profesjonalne wybielanie zębów w klinice stomatologicznej. Tak mamy pewność, że stomatolog używa certyfikowane produkty, a na podstawie swojej wiedzy przeprowadza bezpieczny zabieg.

Warto dodać, że wybielanie zębów nie działa natychmiast. Na przykład wybielanie zębów metodą nakładkową trwa parę tygodni. Wybielanie zębów lampą da szybki efekt, jednak trzeba mieć na uwadze to, że zęby przez kolejne dni mogą być nadwrażliwe. Przeważnie zaraz po wybielaniu zębów należy również stosować białą dietę, żeby nie zniszczyć uzyskanego efektu. Jeśli zastosujemy się zaleceń dentysty, rezultat wybielania zębów będzie trwały.