Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Odpowiedzią na potrzeby pacjentów z brakującymi zębami są zabiegi implantacji, czyli wszczepiania implantów w miejscu lub miejscach, z których z niezależnych przyczyn doszło do ekstrakcji zębów. O ile sam implant, stworzony zwykle z tytanu, trafia w kość szczęki i jest niewidoczny dla innych , tak wybór surowca na koronę zęba jest jeszcze bardziej ważny. Głównym zadaniem sztucznej korony zęba jest dokładna imitacja pozostałych zębów w jamie ustnej, by różnica między nimi była niezauważalna.

Jednym z najdoskonalszych materiałów na koronę na implancie jest cyrkon. Korony cyrkonowe charakteryzują się dużą trwałością oraz wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, biologiczną zgodnością, a także kolorem, który przypomina prawdziwe zęby. To oznacza, że dużą zaletą koron cyrkonowych jest ich wysoka estetyka, która zadowoli ceniących sobie wygląd pacjentów. Co więcej cyrkonowe korony nie powodują przebarwień dziąseł (co jest możliwe przy użyciu innych materiałów) i są lekkie, co pomniejsza ryzyko przeciążenia.

Innymi ważnymi walorami koron cyrkonowych na implantach jest także to, że w czasie korzystania, ich obecność w jamie ustnej nie zmienia smaku spożywanego pokarmu czy napojów. Dodatkowo są one niewrażliwe na szkodliwość kwasów, wynikających z rozkładu cukrów i na zmiany termiczne oraz korozję. Co więcej w czasie przeprowadzanych światowo klinicznych badań, nie zaobserwowano u pacjentów żadnych reakcji alergicznych. Korony cyrkonowe na implantach posiadają zatem wiele plusów, jednak ich świetna jakość znacznie wpływa na cenę.

https://edclinic.pl/lang/pl/uslugi/implantologia-implanty-stomatologiczne-torun/