Piaskowanie zębów

Piękny uśmiech jest wynikiem nie tylko przez właściwe leczenie dentystyczne, ale też dzięki prawidłowej profilaktyce i zabiegom utrzymującym zdrowie i czystość jamy ustnej. Do zabiegów stomatologicznych z działu profilaktyki należy piaskowanie zębów, które tak jak w przypadku innych zabiegów czysto profilaktycznych, powinno być przeprowadzane w gabinecie stomatologicznym co najmniej dwukrotnie w roku lub częściej, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta.

Piaskowanie zębów polega na pozbywaniu się z zębów osadu i przebarwień powstających między innymi od częstego picia kawy, herbaty albo palenia papierosów. Zabieg wykonuje lekarz dentysta lub dyplomowane higienistki dentystyczne przy użyciu piaskarki stomatologicznej, która w precyzyjny sposób nakierowuje strumień wody i piasku stomatologicznego na zęby i starannie je oczyszcza. Ponadto zawarte w strumieniu cząsteczki zostały tak stworzone pod kątem rozmiaru i twardości, aby nie miały negatywnych skutków, czyli na przykład nie niszczyły szkliwa.

Piaskowanie zębów zazwyczaj nie boli, ale w przypadku osób z wysoką wrażliwością może wywoływać dyskomfort. Taka metoda ochrony jamy ustnej, nie tylko oczyszcza z osadu, ale także przywraca naturalną biel zębów, nadaje im gładkośc i połysk. Dokładność tego zabiegu jest skutkiem tego, że piaskarka stomatologiczna dostaje się do mało dostępnych miejsc, które nie zawsze da się oczyścić poprzez samo szczotkowanie i daje pewność 100% higienizacji.