Leczenie stomatologiczne dzięki fibrynie bogato-płytkowej

Dentystyczne działania chirurgii stomatologicznej zazwyczaj skutkują procesem zrastania tkanek. Nowoczesna technika pozwala stomatologom na użycie systemów, które w ogromnym stopniu skracają czas przeznaczony na odnowienie tkanek. Jednym z najciekawszych rozwiązań jest wykorzystanie fibryny bogato-płytkowej PRF. Ta fibryna jest błoną wytwarzaną bezpośrednio z krwi pacjenta, a zawarte w niej białe krwinki mają dobry wpływ na odbudowę komórek. Użycie fibryny wspiera gojenie i leczenie infekcji oraz stanów zapalnych, a także wytwarzanie nowych naczyń krwionośnych i tkanek.

To rozwiązanie ma według stomatologów wielkie zastosowanie. Między innymi szczególnie sprawdza się w czasie zabiegów implantologii, podnoszenia dna zatoki szczękowej lub zabiegach naprawczych. Ta metoda jest skuteczna także w trakcie leczenia powikłań po usunięciu zęba, recesji dziąsła czy leczenia kieszeni dziąsłowych. Za sprawą fibryny bogato-płytkowej te ciężkie zabiegi dentystyczne są jeszcze bardziej bezpieczne oraz łatwe do zaleczenia.

Zazwyczaj z jednej próbki pozyskanej krwi można pozyskać od trzech do nawet 7 fibryn. Dzięki technice specjalnego wirowania oraz opracowania pobranej krwi. A z uwagi na to, że próbki pochodzą bezpośrednio od pacjenta, fibryny są w 100% naturalne oraz zgodne.