Stomatologia Dziecięca

Bardzo często nie przywiązujemy wagi do tego, jak potrzebne jest wypracowywanie przez dziecko odpowiednich przyzwyczajeń. Zwykle bywa tak, że dzieci za słabo szorują zęby, a przez to są łatwiej narażone na pojawienie się próchnicy. Nie powinno się tego lekceważyć, dlatego że zainfekowane próchnicą zęby mleczne mogą mieć wpływ na wyrost zębów stałych. W ciągu wymiany zębów może powstać wiele nieprawidłowości. Na przykład z uwagi na to, że w czasie tego procesu w jamie ustnej malucha znajduje się zbyt wiele albo zbyt mało zębów. To później może być źródłem powstawania wad zgryzu.

Próchnica to choroba zakaźna, co bez problemu przemieszcza się między zębami. Dlatego bez trudu może przenieść się z mleczaków na zęby stałe. Ponadto skutkiem choroby może zostać zbyt szybka utrata zębów mlecznych, która źle oddziałuje na budowę kości i mięśni twarzy. Problemy z zębami zwykle powodują ból. Z tej przyczyny wizyty u dentysty są wymagane już w początkowym etapie wzrostu dziecka.

Dla każdego gabinetu stomatologicznego nadrzędnym celem jest, by dzieci czuły się tam komfortowo. Zapoznanie z zespołem i przyjazne zachęcanie dziecka do wizyt w gabinecie dentystycznym jest potrzebną częścią przyzwyczajenia dziecka. Właściwa nauka szczotkowania zębów i regularne wizyty u dentysty uczą dzieci poprawnej higieny jamy ustnej. Leczone i czyste zęby cieszą pacjentów w każdym wieku.