Niewidoczny aparat ortodontyczny – Orthocaps

Pierwszorzędnym zamysłem aparatów ortodontycznych jest leczenie krzywizn zębowych, jednak wielu pacjentom zależy, aby ten proces stał się jak najbardziej komfortowy. Najczęstszą z pobudek, przez które wzbraniają się przed stosowaniem aparatu jest jego forma. Z uwagi na to przygotowano nowoczesne rozwiązania ortodontyczne. Między innymi opracowano niewidoczny aparat na zęby – orthocaps. Taki aparat ma formę dwóch przezroczystych nakładek, dopasowywanych indywidualnie do każdego pacjenta. Usuwa to potrzebę zakładania metalowych elementów, a jego funkcjonowanie jest zbliżone do pozostałych odmian aparatów ortodontycznych.

Szyny orthocaps za pomocą nacisku w prosty sposób przemieszczają zęby na odpowiednie miejsce. Tak właśnie prostują zęby i likwidują wady zgryzu – na przykład diastemy czy stłoczenia. Do tego są w pełni komfortowe i można ich używać w ciągu dnia jak i nocą. Dzięki ich przezroczystej strukturze są zupełnie niewidoczne i wygodne, co odpowiada wielu pacjentom. W trakcie korzystania z niewidocznego aparatu ortodontycznego pacjenci nie zgłaszają żadnych problemów w komunikacji. Kolejną zaletą orthocaps jest możliwość samodzielnego wyjmowania aparatu, co bardzo ułatwia zachowanie higieny jamy ustnej.

Takie rozwiązanie ortodontyczne cieszy obszerne zainteresowanie wśród pacjentów. Przede wszystkim tych, co nie lubią chwalić się stosowaniem aparatu ortodontycznego i cenią sobie wysoką estetykę.