Piękny uśmiech w jeden dzień u stomatologa

Przyzwyczailiśmy się do tego, że leczenie u dentysty zazwyczaj dzieli się na kilka spotkań. W głównej mierze w trakcie zabiegów z dziedziny implantologii, ortodoncji oraz chirurgii stomatologicznej. Dzisiaj techniki pozwalają dentystom na skrócenie czasu, jaki pacjent musi poświęcić na leczenie u dentysty. Dzięki najnowszym technikom implantologicznym gabinety stomatologiczne dają możliwość wstawienia implantów w jeden dzień. Piękny uśmiech w trakcie jednej wizyty? Wydaje się niemożliwe, a jednak szybka odbudowa zębów jest możliwa niemal od razu.

Zęby w jeden dzień? Wygodna alternatywa dla innych zabiegów protetycznych

Co to jest proteza w jeden dzień i czym różni się od innych wszczepów implantologicznych? Rozbieżność między tradycyjnym zabiegiem aplikacji implantów zębów u dentysty, a natychmiastową aplikacją implantów w jeden dzień, polega na sposobie ulokowania implantów. Zazwyczaj wszczepiane są tzw. dwufazowe implanty. Taki typ leczenia stomatologicznego charakteryzuje się tym, że w pierwszym etapie umieszczany jest implant, potem w drugiej fazie stomatolog mocuje protezę. Te dwie fazy odgradza długotrwały proces osseointegracji, tj. czas, gdy implant zespaja się z kością szczęki lub żuchwy. Dopiero po nim implant zębowy oraz kość złączą się na stałe, nadbudowa protetyczna może zostać przyłączona przez dentystę.

W przypadku uzupełnienia zębów w jeden dzień, stosowane są jednofazowe implanty, w których pełna procedura umieszczenia implantów i oparcia na nich protezy odbywa się podczas jednej wizyty. Warto jednak dodać, że proces umieszczenia protezy w jeden dzień muszą wyprzedzać pełne badania diagnostyczne u dentysty, by całkowity proces leczenia stomatologicznego był bezpieczny i precyzyjny. Na bazie diagnoz stomatolog sporządza treściwy plan leczenia stomatologicznego oraz szablony, które są niezbędne do stworzenia indywidualnego modelu nadbudowy protetycznej. Tymczasem sam zabieg natychmiastowego wszczepienia implantów odbędzie się w jeden dzień. Warunkiem osiągnięcia pięknego uśmiechu w jeden dzień jest doskonałe zdrowie jamy ustnej oraz kości pacjenta. W przeciwnym razie na starcie niezbędne okaże się leczenie stomatologiczne, aby później nie ryzykować ewentualnych powikłań w miejscu wszczepu.

Przebieg leczenia implantami w jeden dzień

Pierwszym etapem leczenia implantami w jeden dzień jest specjalistyczna konsultacja stomatologiczna. Na tym etapie przygotowywane są wszelkie elementy zanim dentysta wykona zabieg właściwy. Stomatolog sprawdza stan zębów i kości pacjenta oraz indywidualne warunki. Jego zadaniem jest również pobranie odpowiednich wycisków, na podstawie których stomatolog protetyk przygotuje właściwą odbudowę protetyczną. Co więcej pacjent ma kilka możliwości. Ze względu na ilość luk zębowych, może zdecydować się na różne nadbudowy protetyczne. Przy mniejszych brakach sprawdzi się most protetyczny lub korona protetyczna. W sytuacji całkowitego braku zębów zazwyczaj polecana przez stomatologów jest technika oparcia protezy całkowitej na 4 lub 6 implantach sposobem All on 4 albo All on 6. W tym czasie stomatolog określa również koszt implantów i całego leczenia.

Następnym etapem zębów w jeden dzień jest zabieg właściwy, przeprowadzony w gabinecie dentystycznym. W tej fazie stomatolog aplikuje cztery albo sześć implantów zębów, potem bezpośrednio tymczasową protezę. Dlaczego wspominamy o protezie tymczasowej? Nieważne jaką techniką – implantów jedno- lub dwufazowych – śruba, czyli podstawa implantu, musi zrosnąć się z kością, a na to potrzeba czasu. Tymczasowa odbudowa protetyczna gwarantuje pacjentowi całkowity komfort i właśnie skorzystanie z takiej tymczasowej odbudowy stomatologicznej pozwala na odzyskanie pełnego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z twardym i uzupełnionym uzębieniem w jeden dzień, jakiego może używać tak, jak z naturalnych zębów. Proteza tymczasowa chroni implanty i umożliwia im bezpieczny proces integracji z kością, a na dodatek wygląda naturalnie.

Ostatni etap leczenia stomatologicznego implantami w jeden dzień jest po złączeniu z kością implantów, kiedy tymczasową odbudowę protetyczną zastępuje właściwa proteza. Zazwyczaj na zabieg trzeba umówić się z dentystą po paru miesiącach. Ten etap również zostanie włączony w trakcie tworzenia planu leczenia dentystycznego. Właściwa proteza sporządzana jest z najwyższej jakości surowców oraz dopasowana do każdego pacjenta, dzięki czemu spełni swoją rolę dożywotnio. Jedynym wymaganiem, jest zachowywanie dokładnej higieny oraz stałe konsultacje stomatologiczne. Wszelkie porady lekarz stomatolog przedstawia pacjentowi w ciągu kolejnych wizyt. To istotne, aby wiedzieć, jak troszczyć się o swoje implanty!

Implanty w jeden dzień – System All on 4 oraz system All on 6

Jednodniowe aplikowanie implantów najczęściej odbywa się w 1 z 2 systemów wykorzystywanych przed stomatologów implantologów. Przeważnie aplikuje się je u osób z całkowitym bezzębiem. Każda z tych metod jest sposobem uzyskania wspaniałego uśmiechu w jeden dzień. Rozbieżność polega na liczby implantów, gdzie zostanie osadzona proteza. Zgodnie z życzeniem i możliwościami protezę można osadzić na czterech lub na sześciu implantach. Nieważne, czy pacjent zdecyduje się na metodę All on 4 czy metodę All on 6, obie zapewniają stabilizację uzupełnienia protetycznego, a przecież na tym zależy nam najbardziej. All on 4 oraz All on 6 dają stabilne oparcie dla protezy, która z uwagi na to nie wysuwa się, nie rusza oraz nie wypada w ciągu mówienia lub jedzenia. Takie systemy implantów w jeden dzień, dentyści zalecają przede wszystkim tym, którzy utracili pełen łuk zębowy. Dzięki zaaplikowaniu zaledwie 4 lub 6 implantów, cena stomatologicznego leczenia implantami w jeden dzień, są znacznie ograniczone, a pacjent cieszy się swoim nowym wspaniałym uśmiechem po jednej wizycie w jeden dzień