Prostowanie zębów może być niewidoczne

Głównym przeznaczeniem aparatów ortodontycznych jest wyrównywanie źle ustawionych zębów, ale wielu pacjentom zależy, żeby ten proces był jak najbardziej komfortowy. Najpowszechniejszą z pobudek, przez które wzbraniają się przed korzystaniem z aparatu na zęby jest jego widoczność. Ze względu na to przygotowano nowe rozwiązania ortodontyczne. Między innymi stworzono niewidzialny aparat ortodontyczny – orthocaps. Taki aparat ma formę 2 przezroczystych szyn, dostosowywanych indywidualnie do jednego pacjenta. Wyklucza to potrzebę noszenia metalowych elementów, a jego funkcjonowanie jest porównywalne do innych rodzajów aparatów ortodontycznych.

Szyny orthocaps używając nacisku w prosty sposób przestawiają zęby na odpowiednie miejsce. Tak właśnie prostują zęby i korygują wady zgryzu – na przykład stłoczenia albo diastemy. Co więcej są bardzo wygodne i można ich używać zarówno za dnia jak i w nocy. Dzięki ich przezroczystej strukturze są właściwie niewidzialne i wygodne, co odpowiada wielu pacjentom. W trakcie stosowania niewidzialnego aparatu na zęby pacjenci nie zgłaszają żadnych trudności w komunikacji. Kolejną zaletą orthocaps jest możliwość wyjmowania aparatu, co bardzo ułatwia utrzymanie czystości jamy ustnej.

Takie rozwiązanie ortodontyczne cieszy duże zainteresowanie wśród pacjentów. Przede wszystkim tych, co nie lubią chwalić się noszeniem aparatu na zęby i cenią sobie głównie estetykę.