Sposoby wybielania zębów

Wielu marzy o wspaniałym oraz białym uśmiechu. Z tego powodu wszędzie znane są ciekawe sposoby wybielania, na jakie można wypróbować. Jednym z najpowszechniejszych są rzecz jasna wszelkiego rodzaju pasty wybielające do zębów. Dość nieźle eliminują przebarwienia, rozjaśniają, czyszczą zęby i nie psują szkliwa. Tak samo znane są paski, lakiery oraz żele wybielające do aplikacji w domu. Można kupić je na przykład w aptece albo w sklepach, ale zazwyczaj to nie do końca dokładny sposób rozjaśniania zębów. Szczególnie w przestrzeniach między zębami.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że niezłym sposobem wybielania zębów jest pełne usunięcie płytki nazębnej w gabinecie stomatologicznym na przykład zabiegiem piaskowania. Usunięcie przebarwień oraz zdjęcie kamienia zapewnia przywrócenie bieli zębów. Innym sposobem możliwym gabinecie dentystycznym są też wybielające nakładki. Różnią się one od tych kupionych w aptece tym, że są na wymiar dopasowane do pacjenta na bazie odcisku jego uzębienia. Pacjent samodzielnie aplikuje nakładki po wizycie u dentysty oraz używa zgodnie z wytycznymi dentysty.

Najlepsze, profesjonalne wybielanie zębów działa dzięki naświetleniu ich skonstruowanymi do tego specjalnymi lampami. Taka technika wybielania daje najlepsze rezultaty już po jednym razie. W wypadku bardzo przebarwionych albo zniszczonych zębów, dobrym sposobem jest zakrycie ich licówkami. Licówki nakryją naturalne zęby oraz nadadzą im odpowiedni kolor.